Reali i Madridit dhe Roma janë dy skuadrat e radhës, që sigurojnë një vend në fazën e 1/16-ave të Ligës së Kampionëve. Pavarësisht se humbën 3-0 në ndeshjet e fundit kundër CSKA Moskë, kampionët në fuqi kalojnë në raundin tjetër si kokë grupi.


Disfatë dhe për Romës, që i hapi krah Plzen për të vijuar eksperiencën në Kupat Evropiane, këtë herë në Europa League. Humbja 2-1 nuk i prish shumë punë italianëve, që sëbashku me Juventusin janë dy skuadrat e vetme në garë në Champions League nga Seria A.


/Ora News.tv/