Protestat për çmimin e qumështin kanë paralizuar Sardenjën.

Qindra fermerë kanë dalë në rrugët e qytetit italian, duke paralizuar një pjesë të rrugëve kryesore të saj. Të bllokuar në trafik mbetet edhe lojtarët e skuadrës së qytetit, Cagliari, që pas stërvitjes në qendrën stërvitore do të niseshin drejt aeroportit për të udhëtuar drejt Milanos për duelin me Milanin.

Megjithatë, vetëm negociatat e policisë dhe drejtuesve të Cagliarit detyruar fermerët që të tërhiqeshin.
/Ora News.tv/