Roma nuk i ndahet marokenit Hakim Ziyech. 

Drejtori sportiv i Romës, Monchi e admiron shumë lojën e futbollistit të Ajaxit dhe po e kërkon transferimin e tij te Roma prej kohësh por duket se sesioni i merkatos së verës do të jetë ai deçizivi.

Sipas mediave hollandeze, verdhekuqtë janë të  gatshme të ofrojë deri në 30 milionë euro për Ziyech.

Marokeni ka shkëlqyer këtë edicion me fanellën e hollandezëve të Ajax ku ka shënuar 6-të gola dhe ka dhuruar 9-të asiste. 24-vjeçari luan në krahun e majtë të sulmit dhe Roma e sheh si zëvendësuesin ideal të Perottit. që ka humbur shumë nga shkëlqimi i tij.

Ziyech ka një kontratë me Ajax deri në qershor të vitit 2021.

/Ora News.tv/