Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora us hpreh se të shtunënn nëse qeveria e rrethon Parlamentin me gardh do të jetë aii pari që do ta heqë.

Gjuzi: Unë i kam thënë vetë ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, katolikut. Ti nuk mund të hedhësh lëndë helmuese luftarake opozitës që është para teje dhe ti nuk mund ta rrethosh parlamentin me gardh. Dhe të shtunën parlamenti do të jetë pa gardh dhe do të shkoj ti heq vetë sepse nuk ka luajtur mendsh as Lulzim Basha, as Sali Berisha dhe as Monika Kryemadhi të djegin parlamentin. Nëse ju i provokoni disa herë.... Unë jam atje. Nëse do hedhin molotov më mirë të ma hedhin mua sesa parlamentit.

/Ora News.tv/