Ndeshja mes Frankfurtit dhe Mainc, takim i vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Gjermanisë, përveçse ofroj 3 gola dhuroi dhe një episod interesant.

Epilogu kishte si protagonist albitrin kryesor, Deniz Aytekin.

Gjatë një goditje nga këndi për ekipin e Frankfurtit, tifozët miq të Mainzit hodhën sende në fushën e lojës.

Ndër to edhe karamele dhe Ajtekin i ndodhur pranë ka habitur të gjithë duke marrë karamelen nga toka dhe duke e futur në gojë.

/Ora News.tv/