Ka çelur siparin edicioni i 13 i festivalit të filmit Tirana International Film Festival me filmin "Burrneshat" të regjizores Laura Bispuri. Pas pjesëmarrjes në disa festivale ku është vlerësuar me disa premiera "Burrneshat" vjen në kinematë shqiptare. Pemiera e filmit u shfaq në një ceremoni të vecantë ku të ftuar ishin personalitete të shoqërisë shqiptare. Kumbaro: Kemi rrugë të gjatë për të bërë me Tirana International Film Festival Mazniku: Ngjarje domethënese ne fushën e filmit, jo vetëm në Shqipëri, por edhe në Rajon. Gjatë nëntë ditëve të festivalit, i cili do të zhvillohet mes kinemave "Millenium" dhe "Agimi" në Tiranë do të shfaqen 120 filma të gjinive të ndryshme. /Oranews.tv/

/Ora News.tv/