Vdekja e parakohshme e kompozitorit Aleksander Lalo ka prekur gjtihë kolegët e tij. Në një reagim, regjisori Mevlan Shanaj shkruajti: 

"Therese kjo mbremje. Paska ikur Lalo, mik, artist , bashkeudhetar, bashkepunetor. Talent , qe nuk harrohet. Humbje per artin shqiptar. Dhimbje qe te shterngon dhe nuk ke fjale. Lamtumire Aleksander Lalo !

/Ora News.tv/