Tërmeti i fuqishëm në Kaliforni me magnitudë 7.1 ballë është kapur live edhe nga kamerat e televizionit CBS.

Siç duket edhe nga pamjet, dy drejtuesit e lajmeve janë tmerruar nga lëkundjet, ndërkohë që ishin duke raportuar live.

Tërmeti i fundit në Kaliforni është cilësuar si më i fuqishmi i 20 viteve të fundit ka shkaktuar të plagosur dhe shumë dëme materiale.

/Ora News.tv/