Një peshëngritës rus filloi të rrjedh gjak nga hunda pasi ai u përpoq të ngrinte pothuajse gjysmë ton.

Mikhail Shivlyakov po përpiqej të ngrinte 426 kg në Festivalin Arnold Sport në Columbus, Ohajo.

Por, 37-vjeçari tronditi pasi siç shihet ai dëmtoi ndonjë venë nga tension i madh që i shkaktonte pesha prej gati gjysmë toni.

Pavarësisht nga shpërthimi i gjakut, Shivlyakov arriti të përfundojë ngrtijen me fuqinë e tij të pabesueshme.

Ish marinsi, festoi arritjen e tij të mahnitshme duke u larguar triumfalisht nga podiumi para se të hiqte gjakun me një peshqir.

Shivlyakov, i cili peshon 133 kg, është anëtar i garave më të forta të botës në botë dhe ka fituar çmimet Arnold Amateur Strongman dhe Hercules China në vitin 2013.

/Ora News.tv/