Merkato e verës është ende larg, por Igli Tare nuk dëshiron t'i lë asgjë rastësisë duke pikasur element të rëndësishëm për skuadrën kryeqytetase.

Sipas "Il Messaggero" drejtori shqiptar ka gjetur akordin me Kenny Lala nga Strasbourg dhe Pedro de la Vega nga Lanus.

Për Lala, bardhekaltërit kanë ofruar më shumë se 10 milionë euro, ndërkohë që për De La Vega, Lazio ka fituar konkurencën me skuadra si Juventus dhe Inter

/Ora News.tv/