Lëndimet e tmerrshme janë kthyer në një pjesë të pandashme të futbollit.

Një skenë e tillë është parë edhe në ndeshje mes skuadrave braziliane të Botafogo  dhe Vasco de Gama.

Ishte futbollisti Rildo që shkakton një ndërhyrje brutale në mesfushë duke i thyer këmbën kundërshtarit Joao Paulo.

Ajo që ishte për t’u befasuar, ishte vendimi i gjyqtarit, i cili edhe pse pa gjithçka, vendosi "ta dënonte" vetëm një karton të verdhë sulmuesin e miqve.

/Ora News.tv/