Boksieri amerikan Al Iaquinta ka publikuar pamje të reja rreth sulmit të McGregor ndaj autobusin e UFC-së, që po udhëtonte 30 vjeçari.

Nga ky sulm mbeti i dëmtuar lehtë në fytyrë Michael Chiesa. E gjithë ngjarja ndodhi ditën kur Conor McGregor iu hoq titulli botëror. Presidenti i UFC-së Dana Ëhite tha se kjo ishte një nga ngjarjet më të neveritshme që kishte ndodhur në historinë e sportit

Kampioni irlandez, ylli i arteve marciale mikse, u vetëdorëzua në stacionin policor 78 të Bruklinit ku pritet ti komunikohen akuzat për sjellje të pahijshme dhe prishje të qëtësisë publike. Pas disa orë McGregor përfundoi pas hekurave.

Ja çfarë ndodhi disa ditë më parë:


/Ora News.tv/