Specialisti sportiv, Artur Çobani i ftuar në "Fair Play nga Enkeleida Zeko ka komentuar situatën te klubi kampion i Shqipërisë. Në analizën e tij, Çobani ka pohuar se Skënderbeu është në krizë.

"Në këtë kampionat nuk do të jetë pretenden. Rezultatet që kishte në dy fazat e para kuptohet, për hirë të atyre ndeshjeve të mira që bëri. Ashtu siç është tani, në renditje. Skënderbeu është në krizë dhe do të vazhdojë të jetë dhe në ndeshjet e tjera."-tha Çobani.
/Ora News.tv/