Diplomati Agim Nesho i ftuar në "360 Gradë" në Ora News thotë duke analizuar rolin amerikan në rajon, thotë se Greqia është shumë më e rëndësishme për SHBA-të në rajon.

Nesha: Në raportet Amerikë-Greqi, janë shumë më të avancuara, se sa raportet midis Shqipërisë dhe Amerikës. Ministri i Jashtëm greke ka takuar Tillersonin në 45 ditë. Në të ardhmen do të krijojë bazat e përbashkëta. Duke menduar që Turqia mund të mos jetë kufiri i fundit. Ish-këshilltari i Ronald Regan, ka bërë një analizë "ndaloni së pretenduari që Turqia është aleati jonë" dhe i bën një autopsi se çfarë ndodh me autopsinë e regjimit të Erdogan. Edhe Turqia është në NATO, por edhe Greqia ka një rol shumë të veçantë."

/Ora News.tv/