Një ndër menaxherët më të njohur në Shqipëri Andi Matraxhiu, i cili përfaqëson të drejtat e disa lojtarëve të Superligës, mes tyre dhe të Elis Bakaj e Sebino Plaku  ka treguar në studion e "Ora Sport' se si operohet në fushën e menaxhimit, problematikat që hasen çdo ditë në kontaktet me klubet dhe pikat ku mund të përmirësohet. Ai gjithashtu ka zbuluar se së fundmi ka ardhur një ofertë nga Kazakistani për Bakajn e cila është refuzuar nga klubi i Kukësit. 

/Ora News.tv/