Është hedhur shorti i Ligës së Kombeve dhe goglat kanë përcaktuar një short  “bujar” për kombëtaren shqiptare, pasi kuqezijtë e drejtuar nga Kristian Panuçi janë vendosur në vazon e dytë të grupit C së bashku me Serbinë, Greqinë dhe Norvegjinë, skuadra këto që nuk do ndeshen me kuqezijtë pasi sipas regullores, një përfaqësuese do të ndeshet me një nga skuadrat e secilës vazo të grupit, por jo me atë që ka në grup, siç ndodh zakonisht.

Shorti për fazën e grupeve do të hedhet më 24 janar të 2018-s.

Orari i plotë i ndeshjeve:

1: 6-8 shtator 2018

2: 9-11 shtator 2018

3: 11-13 tetor 2018

4: 15-17 tetor 2018

5: 15-17 nëntor 2018

6: 18-29 nëntor 2018

Ndarja në vazo e grupit C

/Ora News.tv/