Dita e fundit e vitit 2017 do të jetë një mot me diellë dhe me temperatura që do të pësojnë rritje. 

Sipas Meteoalb dita e sotme do të ketë rritje të lehtë të temperaturave në mëngjes, ndërsa në mesditë temeraturat do të rriten 2 – 3°C.

Sot nuk priten reshje shiu, ndërsa era do të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare, ku do të arrijë shpejtësinë deri në 30km/orë.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 4 °C / 11 °C

në vendet e ulëta: 2 °C / 10 °C

në vendet malore: -2 °C / 8 °C.

/Ora News.tv/