Shërbimi sekret rus (FSB) thotë se ka parandaluar një varg sulmesh terroriste që synonin vendet publike dhe transportin publik. 

Mediat ruse bëjnë me dije se një i dyshuar nga Azia Qendrore është arrestuar për sulmin e dyshuar. 

Shënjestër i sulmeve besohet të ketë qenë qyteti rus i Shën Petersburgut.

/Ora News.tv/