Reshjet e shiut kanë përkeqësuar situatën në lagjen Varosh në Lezhë.

Muret e rrgës së kalaës janë shembur sërish, duke bllokuar rrugën dhe rrezikuar banesat.

Në zonë pritet të mbërrijnë ekspertë të Shërbimit Gjeologjik për të përcaktuar rrezikshmërinë dhe për të bërë më pas dhe një ndërhyrje.

/Ora News.tv/