Politikani i njohur Dashamir Shehi i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se ka ardhur momenti që kryeministri Edi Rama të largohet nga drejtimi i qeverisë.

Shehi: Për një gjë të gjithë biem dakord që ky që na qeveris, nuk është për të qeverisur dhe ka ardhur dita të largohet.

Mirë apo keq ky vend do të qeveriset. Ky njeri e ka përzier qeverisjen me krimin dhe bandat dhe këtu po kalçifikohet e keqja dhe do të hyjmë në një regjim që nuk do të ketë kthim prapa. Ky ka mbledhur kaq shumë pushtete, vjen momenti saqë përtej nuk të bëhet bie dakord me Berishën, një dialektikë demokratike.

Jemi shoqëri post-komuniste, të prapambetur.


/Ora News.tv/