Kim Kardashian-West zbuloi se djali i saj dyvjeçar, Saint West, kaloi disa net në spital dhe po luftonte me pneumoninë.

Ylli  shkroi në Instagram për të falënderuar mjekët që e ndihmuan atë të kalonte disa ditë "sfiduese".

"Djali im i çmuar është kaq i fortë!" Pasi kaloi tre netë në spital dhe po ndihmohej me makina me oksigjen, fundi i vitit ishte sfidues, "shkruante Kardashian në përshkrimin e një fotoje të saj duke mbajtur Saint.

"Pneumonia është kaq e frikshme, vetëm dua të falënderoj çdo infermiere dhe mjek që punon kaq shumë gjatë gjithë kohës. Ne jemi aq mirënjohës për të gjithë ju!"

Kardashian nuk tha në postin e Instagram-it kohën kur Saint ishte në spital, por zëdhënësi i saj tha për CNN se ai ishte shtruar në spital nga e mërkura deri të shtunën e javës së kaluar.

“Saint e ka marrë veten plotësisht “ - tha Kardashian në postin e saj.

"Ai është në shtëpi dhe është mirë", shkruante ajo.

Kim Kardashian dhe Kanye West, janë duke pritur fëmijën e tyre të tretë nëpërmjet zëvendësueses  këtë vit.
Tags