Alexis Sanchez i ka ditët e numëruara në “Emirates” me kilianin që është futur në muajt e fundit të kontratës me Arsenalin dhe një largim i tij drejt një destinacioni tjetër me shumë mundësi do të ndodh që në mini merkaton e janarit, pasi drejtuesit e Topçinjve shpresojnë të përfitojnë nga largimi i sulmuesit, pasi në verë ai do ishte një lojtarë i lirë.

Situata me Sanchez, ka vendosur në lëvizje drejtuesit e Arsenal, me Wenger që pëlqen Fekir e Lyon dhe Lemar e Monaco si zëvendësuesin e kilianit.

/Ora News.tv/