Ministri i Brendshëm i Italisë, Matteo Salvini  i njohur për qëndrimet e tij të ashpra lidhur me emigrantët, ka zbutur qëndrimin ndaj Shqipërisë.

Në panairin Vinitaly në Verona ka pozuar me dy shqiptarë dhe ka bërë shqiponjën me duar gjatë këtij aktiviteti.

/Ora News.tv/