Nëse do të fitonte “Topin e Artë” 2017 do të ishtë triumfi i tij i 5-të , duke vendosur baraspeshën me rivalin e tij më të madh Lionel Messi.

Cristiano Ronaldo është nisur me shumë optimizën drejt Parisit, me portugezin i cili ka gjetur kohë edhe për të publikuar një foto në rrjetin social “Instagram”  përpara nisjes drejt Francë.

Në foton e publikuar nga ylli i Realit shfaqet në një avion me logon e markës tregtare "CR7" dhe një mënyrë e tij për të festuar golin.

Foto e publikuar nga Cristiano Ronaldo:

/Ora News.tv/