Sulmuesi belg, Romelu Lukaku ka thënë se ai dëshiron të shihet si një futbollist i rëndësishëm në fushën e lojës dhe jo thjesht një lojtar që shënon gola.

"Gjithkush mendon se Romelu Lukaku është vetëm në lidhje me qëllimet, objektivat, qëllimet, por unë dua të shihet si një futbollist i rëndësishëm për skuadrën. Dhënia e asistiteve gjithashtu është e rëndësishme, dhe këtë vit unë kam dhënë më shumë se kurrë. Sigurisht që unë dua për të shënuar, por, në të njëjtën kohë, unë të përpiqet për të punuar për ekipin.

"Unë nuk kam ardhur këtu për të shënuar, por për të fituar."-deklaroi sulmuesi i Manchester United.

Në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, Belgjika do të përballet me Francën. Dueli është programuar për tu zhvilluar të martën e ardhshme.

/Ora News.tv/