Dashuria për personazhet e botës së futbollit shpesh kthehet në urrejtje dhe revista britanike“Fourfourtwo” ka publikuar një listë me 50 personat më të urryer të historisë së futbollit, ku nuk mungon as emri i drejtorit të përgjithshëm të Partizanit, Luçiano Moxhi i cili rënditet i 7-i në këtë listë.

I pari në këtë listë ndodhet ish kreu i FIFA-s, Sep Blater, një personazh që akuzohet për korrupsion dhe ndodhet ende nën hetim. Vendi i dytë zihet nga trajneri i Manchester United, Hose Mourinho, ndërsa podiumi plotësohet nga ish-portieri i Gjermanisë Shumaker, i cili është ndër personat më të urryer në Francë pas gjestit antisportiv ndaj një futbollisti të kombëtares franceze, të cilit në një ndërhyrje i shkaktoi dëme të vertebrës.

/Ora News.tv/