Kryeministri Edi Rama sot në ditën e mësuesit ka vendosur të bëjë edhe rolin e kamarierit. 

Pas dhënies se dekoratave ai ka preferuar ti shërbejë mësueseve, duke i servirur nga një gotë verë. 

Ai publikoi një fotot në rrjetet sociale, duke e quajtur si “Foto e Ditës”.

Gjatë fjalës së tij Rama u kërkoi ndjesë mësuesve për fjalorin dhe shfaqen që dhurojnë çdo të enjte deputetët e Kuvendit të Shqipërisë.

/Ora News.tv/