Super-agjenti Mino Raiola ka deklaruar se Mario Balotelli do të largohet nga Nice këtë verë pasi kaloi dy vitet e fundit në Francë, për të gjetur një klub të ri në Premier League ose Serie A.

Balotelli, i cili Raiola mendon se vlen 100 milionë euro në tregun e sotëm, do të jetë në dispozicion si agjent i lire dhe agjenti i tij pretendon se ai tashmë është duke biseduar me klube në emër të sulmuesit.

"Mario është gati të kthehet [në Itali ose në Angli], tha Raiola për transmetuesin italian RAI.

"Ai është pjekur dhe është një nga dhjetë sulmuesit më të mirë në botë, dhe numri një italian. Ai ka vlerë 100 milionë euro," shtoi agjenti.

"Unë jam duke u marrë me shumë klube në Angli dhe Itali. Kam biseduar me Juventusin, Romën, Napoli, Interin," vazhdoi ai, para se të pranonte se një rikthim i tretë në Milan nuk është në kartat

"Milan? Jo, sepse atje ka [drejtor sportiv Massimiliano] Mirabelli dhe unë nuk mund të flas me të, nuk jam në nivelin e tij".

/Ora News.tv/