Statujat e futbollistëve në vende publike janë kthyer në një "hit" kohët e fundit.

Por statuja e Cristiano Ronaldos, nuk është e vetmja më "e shëmtuara"  pasi ka edhe shumë të tjera. 

Të tilla emocione mund të shpreh dhe ish legjenda e Chelsea, Michael Essien, për statujën e tij të zbuluar në qytetin e Accras në Ganë.

Pamje të statujës së tij "të frikshme" janë publikuar në internet dhe puna e skulptorit nuk është pritur mirë nga fansat e 35 vjeçarit, që aktualisht aktivizohet në radhët e skuadrës indoneziane, Persib Bandung.

Statuja e Essien e vendosur në qytetin Accras:

/Ora News.tv/