Aktivisti i majtë, Arlind Qori i ftuar në "360 Gradë" në Ora News thotë se mbështet protestën e 26 majit të opozitës, pavarësisht se sipas tij, të dyja forcat politike janë njëlloj.

Qori: Nëse po flasim për protestën e ardhshme të opozitës duhet të ketë sa më shumë njerëz dhe duhet të jetë shumë e fortë. Kjo qeveri do një shqelm të fortë. Unë nuk besoj që nëse vjen një qeveri e re nuk do të kemi një ndryshim të madh.


/Ora News.tv/