Pegadodhu dhe aktivisti Arlind Qori tha se tani janë kushtet objective që studentët të rishpërthejnë.

Këtë deklaratë Qori e bëri në studion e “360 Gradë” në RTV Ora.

Pjesë nga biseda në studio: 

Zheji: Me studentët ça do bëhet. Në qershor i mbarojnë studimet. Do dalin prap në protestë

Qori: Askush nuk e di kur do rishpërthejnë studentët.Unë mendoj që janë kushtet objektive që ata të rishpërthejnë. Protesta e studentëve e ka pasur këtë të mirë dhe të keqe njëkohësisht. Janë spontane dhe nuk i fishkëllen dot njeri. Gjithçka është qesharake. Shqetësimet e studentëve janë po aty.  Po kur fushën e zenë elefantët, shtresa e tretë më të papërfaqësuarit tërhiqen. 


/Ora News.tv/