Jack Russell është bërë një yll i mediave sociale, katër vjet pas vdekjes së saj.

Qeni i familjes Phoebe ishte balsamosur nga një balsamues i specializuar pasi vdiq në vitin 2013.

Por ajo tani ka më shumë se 1.700 ndjekës të Instagram pasi pronari i saj, Mitch Byers, 26 vjeç, krijoi një faqe "Qeni im i vdekur dhe unë".

Phoebe u bë hit i menjëhershëm kur Mitch, nga Portland, Oregon, SHBA, postoi një foto të saj në makinën e tij, me një shenjë: "Qeni tashmë është i vdekur. Unë e kam balsamosur. Ju lutem mos e thyeni dritaren time. "

Postimi u bë viral dhe Phoebe kishte mbledhur më shumë se 1.700 ndjekës në faqen e saj në Instagram 'Qeni im i vdekur dhe unë'.

Mitch ka dokumentuar jetën familjare, duke ndarë fotografitë e Phoebe të veshur për Halloween dhe një video të Krishtlindjeve të saj duke hipur në një tren, të kompletuar me kapelen dhe xhaketën e Santa-s.

26-vjeçari tha se ka pasur një periudhë zbavitëse me kafshën e tij të pajetë.


/Ora News.tv/