Pavarësisht mungesës së yllit të skuadrës, Neymar Jr, dy gola të Angel Di Maria dhe një gol i Cavanit i kanë mjaftuar Paris Saint Germain për të siguruar gjysmëfinalen e Kupës së Francës. Në çerekfinale, drejtë e drejtuar nga Unai Emery mposhtën pastër 3-0 Marseille.

Një rezultat identik si ai i arritur pak ditë më parë në kampionat, me ndryshimin e vetëm që 3 ditë më parë, ishin marsejezët që dominuan, krejt ndryshe nga 90 minutëshi i sotëm.

Pas kësaj fitoreje, Reali i Madridit duhet të trembet, pasi parizienët po kalojnë një formë fantastike dhe nuk është çudi një eliminim nga "habitati" i tyre, Uefa Champions League./Ora News.tv/