Paris Saint-Germain është klubi më i fundit që kërkon tranferimin  e mbrojtësin të Juventusit, Alex Sandro.

Mbrojtësi brazilian, i cili ka fituar dy tituj të Serie A dhe dy herë Kupën e Italisë që nga ardhja e tij nga Porto në vitin 2015,është vlerësuar shumë në skenën e futbollit europian.

Skuadra të mëdha si Chelsea, Manchester Unitedi dhe Real Madridi thuhet të jenë të interesuar në nenshkrimin e 27-vjeçarit .

Megjithatë, gazeta italiane Tuttosport pretendon se skuadra franceze, PSG, kryeson garën për të përfituar shërbimet.

Sipas të përditshmes italiane, marrëdhëniet pozitive të Sandros me drejtorin sportiv të PSG-së, Antero Henrique, mund të jenë tëvendimtare, pasi dyshja ka punuar më parë gjatë kohës së tyre në Portugali.

Juventusi thuhet se ka refuzuar një ofertë prej 60 milionë eurosh për Sandron verën e kaluar, por një ofertë edhe më e madhe do mund të vijë nga PSG verën e ardhshme.

Pëerveç mbrojtësit, PSG po mendon të joshë edhe trajnerin e Juventinëve, Maximiliano Allegri.

Trajneri aktual, Unai Emery, është i sigurt se do të largohet në fund të sezonit pasi ekipi i tij u eliminua nga Liga e Kampionëve nga Real Madridi në fazën e një të tetave.

Paris Saint-Germain është klubi më i fundit që kërkon tranferimin  e mbrojtësin të Juventusit, Alex Sandro.

Mbrojtësi brazilian, i cili ka fituar dy tituj të Serie A dhe dy herë Kupën e Italisë që nga ardhja e tij nga Porto në vitin 2015,është vlerësuar shumë në skenën e futbollit europian.

Skuadra të mëdha si Chelsea, Manchester Unitedi dhe Real Madridi thuhet të jenë të interesuar në nenshkrimin e 27-vjeçarit .

Megjithatë, gazeta italiane Tuttosport pretendon se skuadra franceze, PSG, kryeson garën për të përfituar shërbimet.

Sipas të përditshmes italiane, marrëdhëniet pozitive të Sandros me drejtorin sportiv të PSG-së, Antero Henrique, mund të jenë tëvendimtare, pasi dyshja ka punuar më parë gjatë kohës së tyre në Portugali.

Juventusi thuhet se ka refuzuar një ofertë prej 60 milionë eurosh për Sandron verën e kaluar, por një ofertë edhe më e madhe do mund të vijë nga PSG verën e ardhshme.

Pëerveç mbrojtësit, PSG po mendon të joshë edhe trajnerin e Juventinëve, Maximiliano Allegri.

Trajneri aktual, Unai Emery, është i sigurt se do të largohet në fund të sezonit pasi ekipi i tij u eliminua nga Liga e Kampionëve nga Real Madridi në fazën e një të tetave.

/Ora News.tv/