Franca arriti të bëj të vetin trofeun e Kupës së Botës për vitin 2018, pas një fitoreje 4-2 kundër Kroacisë. Por pavarësisht humbjes, presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitarovic ka përgëzuar futbollistët kroat për atë që dhanë në këtë turne.

Në rrjetin social "Facebook" Gradar-Kitarovic ka shkruar:

“Djemtë e kombëtares luajtën dhe e bënë historinë. Jam krenare me ju”

 

/Ora News.tv/