Ky është polici më i gjatë në botë! Nëse dëshironi të bëni një fotografi me Jagdeep Singh duhet të merrni shkallë me vete ose ti kërkoni të ulet pasi është 2.3 metra i gjatë.

Ai është nga India dhe punon si polic rrugor në zonën e Pinjab. Jagdeep arrin të shikojë cdo gjë që nuk shkon pasi gjatësia e lejon të vërejë edhe problemet më të vogla me një lëvizje të vetme.

Rrobat e tij janë aq të mëdha sa bëhen me porosi. Polici është bërë i njohur në të gjithë botën pasi ka shumë njerëz që presin me padurim të bëjnë një fotografi me të.


/Ora News.tv/