Një piton përbindësh ka gllabëruar një kangur të bardhë, pasi përmbytjet e regjistruara bënë që zvarranikët të largohen nga habitati i tyre.

Një banor në qytezën Flying Fish Point në Queensland vuri re e tmerruar teksa pitoni 4 metra po përpiqej të hante qenin e tij të premten e kaluar.

Rajoni është goditur kohët e fundit nga një shi i rrëmbyeshëm dhe përmbytje të mëdha duke bërë që krokodilët dhe gjarpërinjtë të dalin në mjediset njerëzore.

Videoja tregon gjarprin teksa gëlltit marsupialin e pafat. "Pronari i shtëpisë na lajmëroi se ishte i shqetësuar pasi gjarpri sapo kishte shkuar pas qenit të tij të racës gjermane Shepard, i cili është shumë i rrallë në këtë zonë", tha John Boettcher, 43 vjeç.

/Ora News.tv/