Një zjarr masiv ka rënë në një sipërfaqe me ullishte dhe shkurre në fshatin Siqece në bashkinë e Patosit.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar zjarrfikësja, e cila po punon për shuarjen e flakëve.

Terreni është i vështirë dhe era e fortë e vështirëson ndërhyrjen.

Nuk dihen ende shkaqet e rënies së zjarrit.

/Ora News.tv/