Pas akuzave të japonezëve, Kim Kardashian West vendosi të ndryshojë emrin e markës për linjën e saj të veshjeve intime.

Disa japonezë u ankuan në rrjete sociale se emri “Kimono” cilëson një veshje tradicionale të kulturës së tyre. Fakti që bëhej fjalë për të brendshme i zemëroi shumë pasi e konsideruan si fyerje për kulturën e tyre.

Kardashian West fillimisht e mbrojti emrin në The New York Times javën e kaluar, duke thënë se ajo nuk do ta ndryshonte atë.

Por të martën, ajo tha se do të vendoste një emër të ri në kohën e duhur. Ylli i reality shoë-it shkruajti në Instagram: "Unë jam gjithmonë duke dëgjuar, duke u mësuar dhe duke u rritur ... Kur e kam nxjerrë emrin e linjës time të veshjeve, e bëra këtë me qëllimet më të mira në mendje".

 
 

View this post on Instagram

 
Being an entrepreneur and my own boss has been one of the most rewarding challenges I’ve been blessed with in my life. What’s made it possible for me after all of these years has been the direct line of communication with my fans and the public. I am always listening, learning and growing - I so appreciate the passion and varied perspectives that people bring to me. When I announced the name of my shapewear line, I did so with the best intentions in mind. My brands and products are built with inclusivity and diversity at their core and after careful thought and consideration, I will be launching my Solutionwear brand under a new name. I will be in touch soon. Thank you for your understanding and support always.

A post shared by  Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

/Ora News.tv/