Ish-ministri i Bujqësisë Edmond Panariti paralajmëron rrezikun e çarjes së rezervuari i Manskurisë në Durrës dhe që administrohet nga bashkia e qytetit bregdetar po shkon drejt çarjes dhe sipas tij, kjo do të përmbyste të gjithë zonën e Golemit.

Panariti: Rezervuari i Manskurisë që është nën administrimin e Bashkisë së Durrësit është duke u çarë dhe po u ça do të marrë përsipër gjithë plazhin e Golemit dhe do të shkaktojë një cunam të vërtetë./Ora News.tv/