Violinistri i njohur Olen Çezari dhe grupi i tij "Klandestinët ndërkombëtarë" kanë dhënë performancën e parë në Pallatin e Kongreseve në Tiranë.

Ai u shoqërua nga 22 artistë të njohur në të gjithë botën, të cilët i quan "ushtri muzikantësh" teksa dhuronte muzikë me violinë për publikun shqitar.

LSA ka sjellë disa fotografi nga koncerti, ku vihet re pjesëmarrja e kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj dhe Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta.

Koncerti do vijojë edhe nesër në orën 19:00.

Shikoni fotot e tjera ketu

/Ora News.tv/