Një tërmet që tronditi Greqinë sot në mëngjes ka shqetësuar sizmiologët.

Tërmeti ra në orën 06:02 të ditës së sotme dhe kishte një magnitudë 4.6 ballë.

Epiqendra e tërmetit ishte në afërsi të Korinthit, ndërsa lëkundjet  u ndjenë në gjysmën e vendit, duke përfshirë edhe Athinën.

Fatmirësisht nuk u raportua për persona të lënduar.

Sizmiologët kanë deklaruar se "nuk e dime nëse ishte termeti kryesor, duhet të presim ecurine e fenomenit, zona në fjalë ka pasur tërmete të fuqishme në të kaluaren.

/Ora News.tv/