Dita e Shën Valentinit është vetëm një javë larg, por mos u shqetësoni, keni akoma kohë për të planifikuar dicka të vecantë për personin e zemrës. këtë vit, thjesht mos u merrni me cokollata e lule.

Është e rëndësishme që të planifikoni një natë ndryshe në një vend të largët, që mund të kthehet në eksperiencën më romantike në jetën tuaj.

Disa prej vendeve më të bukura në botë për të shijuar Ditën e të Dashuruarve, 14 shkurtin përfshin dhe Parisin, që cilësohet si kryeqyteti i romancës.

Në vend të dytë renditet Tokio, ku mund të shijoni një darkë në restorantin Giza. Më pas Los Anxheles, ku sugjerohet një eksperinë në të famshmen Venice Boardwalk.

Londra zë vendin e tretë, në të cilin mund të rezervoni një studio romantike në qendër të vendit. I fundit është qyteti i Nju Jorkut ku mund të shijoni katedralet me cmime që variojnë nga 50-100$.

/Ora News.tv/