Të paktën 14 persona kanë humbur jetën nga një sulm terrorist në Nigeri.

Shpërthimi, i cili ndodhi në një xhami mes Kufirit të Nigerisë dhe Kamerunit, dyshohet se është kryer nga grupi xhihadist "Boko Haram"

Mediat raportojnë se një person hodhi vetën në erë mëngjesin e sotmë përpara faljes së namazit.

Zyrtarët thanë se ekziston frika se bilanci i viktimave mund të rritet.

/Ora News.tv/