Avokati Spartak Ngjela i ftuar në "360 Gradë" në Ora News thotë se reagimi i Departamentit Amerikan të Shtetit për rastin e Adriatik Llallës është një mesazh i fortë.

Ngjela: "Ai tha janë sorosianë, sorosianë tha Saliu. Sorosian do të thotë anti-rus. Ky Llalla jo vetëm që u hoq si një plaçkë po desh na bëri gjëmën për t'u mbrojtur në Parlament. Doli sekretari i Shtetit dhe goditi Llallën, e di kush është Llalla një katundar. Një njeri të panjohur fshatrat e Gramshit e nxjerr Departamenti i Shtetit. Gjendja është shumë serioze.

Ata nuk kanë besim tek kryeministri shqiptar për reformat, se një thotë kështu, një herë kështu. Do të bëjë politikë si Enver Hoxha.

Nuk i shpëton dot marrëveshjes me amerikanët. Shikoni Andreotin, prishi marrëveshjen."


/Ora News.tv/