Është Manuel Neuer portieri më i mirë i vitit 2017.

Portieri gjerman i cili aktivizohet me Bayern Munchen ka dalë fitues, bazuar në sondazhin e bërë nga revista franceze “France Football”, me Neuer që mori shumicën e votave të gazetarëve sportivë në botë. Menjëherë pas Neuer, u rëndit Buffon, ndërsa plotësoi podiumin Thibaut Courtois.

“Top 10” e plotësuan gardiani i Tottenham Lloris, Oblak, Navas, David de Gea, Marc ter Stegen dhe mbyll dhjetëshën sllovaku i Interit Samir Handanoviç.

/Ora News.tv/