Kreu i PDK-së, Nard Ndoka i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora ka thënë se kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është velinë e parë e Soros, ndërsa Rama velinë e dytë, pasi veliaj e ka zhvendosur.

Ndoka: Në momentin që kishte një ftohje të marrëdhënieve mes Ramës dhe Veliajt. Skema e Ramës dështoi për kufijtë e Kosovës. Nuk do ta marri as Rama dhe as Thaçi dhe as Vuçiç medaljen e trimërisë. Këtu u fut Sorosi dhe i dha një goditje edhe vetë Ramës duke inkurajuar Erion Veliajn. Veliaj është violinë e parë e Soros. Rama doli fare nga skem, violinë e dytë për momentin.


/Ora News.tv/