Një lojë futbolli në Emiratet e Bashkuara Arabe është ndërprerë papritur këtë javë pasi një tifoz është futur më makinë në fushë. 

Ndeshja e ligës së Al-Jazeera dhe Shabab Al-Ahly është pezullua kur një shofer pushtoi fushën për 16 sekonda, duke u rrotulluar rreth fushës dhe më pas largohet.

 Skena u filmua nga Sharjah Sports TV dhe u shpërnda gjerësisht në mediat sociale

/Ora News.tv/