Është ndarë nga jeta në moshën 66-vjeçare ish-futbollisti i njohur i Dinamos dhe Kombëtares shqiptare, Vasillaq Zëri.

Ish-futbollisti mësohet se vuante  prej kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë.

Vasillaq Zëri është nderuar nga FSHF me titullin “Nderi i Futbollit Shqiptar”dhe

është konsideruar një nga lojtarët më të mirë ofensivë që ka patur futbolli shqiptar./Ora News.tv/