Rafael Nadal vazhdon të bëj historinë e tenisit botërorë.

Spanjolli siguroi finalen e Masterit të Montekarlos-it, pasi  kaloi pa vështirësi 2-0 (6-4 dhe 6-1) bullgarin Grigor Dimitrov.

Në finale, Nadal do të gjejë fituesin e çiftit Alexander Zverev-Kei Nishikori.

Në Masterin e Montekarlos Nadal ka triumfuar 10 herë.

/Ora News.tv/